Ruhunu özgür bırak, dansın karakterini yansıtsın…

Ruhunu özgür bırak, dansın karakterini yansıtsın…

Dans Kursu Bakırköy, stresten kurtulmak, yaratıcılık yeteneğini geliştirmek, müziği yaşam biçimine dönüştürmek ve duygularınızı beden diline yansıtmak isteyen kişileri bekliyor.

Dans Kursu Bakırköy, stresten kurtulmak, yaratıcılık yeteneğini geliştirmek, müziği yaşam biçimine dönüştürmek ve duygularınızı beden diline yansıtmak isteyen kişileri bekliyor.

Genç, dinamik ve profesyonel eğitimci kadrosu ile dikkat çeken Dans Akademi, meraklıları için en ideal ortamı sunuyor.

Genç, dinamik ve profesyonel eğitimci kadrosu ile dikkat çeken Dans Akademi, meraklıları için en ideal ortamı sunuyor.
Previous
Next

Oryantal Dans Nedir? - Doğunun Kıpır Kıpır Ezgileri

Oryantal

Oryantal dans kursu sözlükte doğu medeniyeti ile ilgili olan, kadınların tek başlarına ve yarı çıplak olarak müzik eşliğinde yaptıkları vücut ve göbek hareketlerine dayalı dans olarak tanımlanmaktadır. Ayrıca bu dansı yapan kadına da denir. Batıda belly dance olarak bilinir. Balkanlar ve Yunanistan’da çiftetelli olarak adlandırılır. Oryantal yapan kadına dansöz, erkeğe dansör ya da zenne denir.

Oryantal Nasıl Yapılır? Kıvrak Figürler ve Narin El Hareketleri

Oryantal dersleri göbek ve kalça hareketlerine dayanır. Ancak stillerine göre değişik figürler içermektedir. Sharghi, Saiidi, Shaabi gibi dallarda farklı hareketler ve aksesuarlar gerekebilir. Türk kadınının kıvraklığı bilinen bir gerçek olduğu için genellikle en az çaba ile öğrenen toplumlardan biri olduğumuz söylenebilir.

Oryantal dansı kadınların vücut özelliklerine daha çok hitap etmesi sebebiyle erkekler tarafından nadir olarak yapılmaktadır. Kalça ve göğüs hareketleri aynı zamanda karın kaslarının da yardımıyla estetik figürler sergilenir. Kadınlığı ve güzelliği tam anlamıyla dışarı çıkarır. Narin ayak hareketleri, kolların ve vücudun birbirine uyumu ile tamamen görsel bir şölen niteliği taşır. Derste; duruşlar, el ve kol pozisyonları, temel kalça hareketleri, titreme stilleri, göğüs hareketleri, göbek figürleri, adımlar ve dönüşleri öğrenerek siz de keyifle bu dansı yapabilirsiniz. Günümüzde Mısır, Türk ve Lübnan tarzı olmak üzere üç değişik şekilde yapılır ve en çok kadınlar tarafından tercih edilir.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Genel olarak kişinin kabiliyetine ve öğrenme hızına göre özel bir program hazırlanır. 2 ila 3 aylık süre eğitim programı kapsamında kişiler amatör olduğunu anlaşılmayacak bir düzeye geliyor.

Oryantal kadınlara hitap eden bir dans olduğu için çok renkli ve bol aksesuarlıdır. Dişiliğin ön plana çıkarılması, güzelliğin ve doğallığın sergilenmesini gerektirir. Görsel zenginlik açısından genellikle; kılıç, peçe, tül, baston gibi araçlar kullanılabilir. Siz de dans etmeden önce zarif görünüp rahat edebileceğiniz kıyafet tercih edebilirsiniz.

Neden Dans Akademi?

Dans Akademi, kişilere hızlı ve etkili eğitim programları sunarak kısa süre içerisinde iyi bir sosyal dansçı olmasına zemin hazırlıyor. Oryantal dansı konusunda uzman bir eğitmen kadrosuna sahip olan Dans Akademi, uluslararası çapta modern bir kurs olup,  atölye çalışmaları, eğitim seansları ile geniş bir yelpazede eğitim sunuyor.

Salsa dersi konusunda ayrıntılı bir program hazırlayan Dans Akademi, meraklılarını profesyonel bir şekilde eğitmektedir. Oryantal kurs ücretleri konusunda da dans tutkunlarına yardımcı olmaktadır. Eğitimlerin yanı sıra öğrencilerine dostane bir ortamda eğlenceli vakitler sunan Dans Akademi, öğrenmeyi keyifli bir hale getirmektedir.